Назви жіночого взуття
23.02.2016 00:57
Сучасне взуття настільки різноманітне, що іноді й забуваєш, яке ж взуття на тобі...Тому я вирішила зібрати всі назви жіночого взуття і дати їм коротеньку характеристику. Отож, дивимося..
- Чоботи до коліна / Knee high boots — чоботи довжиною до лінії коліна. Модель, яка зображена на картинці — жокейські чоботи. Були запозичені з чоловічого взуттєвого парку. Втім, як і багато інші моделі.
- Чоботи-місяцеходи / Moon boots — були розроблені фахівцями NASA для астронавтів, які досліджували поверхню Місяця. Відомо, що в темний час» місячної доби температура може опуститися до -156 °С. чи Варто говорити, що в наші земні зими в луноходах просто смішні!
- Ковбойські чоботи / Cowboy boots — хлопцям, які пасуть корів присвячуються. Спеціальний каблук, щоб міцніше триматися в сідлі і майстерний декор шнурком, тисненням і дорожній пил впридачу.
- Снігоходи / Snow boots — якщо ви працюєте розвідником, рибалкою-спортсменом, водієм снігохода або просто любите прогулянки по лісі — в зимові холоди тільки ці черевики стануть вам вірними супутниками. Щільніше зав’язати шнурки. І сніжинка не залетить.
- Байкерські чоботи / Biker boots — сувора товста шкіра, груба підошва, пряжки і металеві заклепки — класичні атрибути цієї моделі — лише підкреслюють крихкість і жіночність модниць, які грають на чоловічому полі.
- Уггі / Ugg — фермери і сільські жителі різних районів Південно-Східної Азії та Австралії носили ці чоботи з давніх часів. У 60-х їх взяли на озброєння серфери, щоб зігрівати ноги в теплі, вийшовши з води. Багато носять їх без шкарпеток. Памела Андерсон (Pamela Anderson) відмовилася від них солідарності тваринам.

- Оксфорди / Oxfords — прийшли, зрозуміло, з Британії. Якщо ви не дуже розбираєтеся в чоловічого взуття, оксфорди будуть для вас зовсім на одну особу з дербі. Відмінність полягає в крої. Передня деталь черевика називається союзка, бічні — берці (в них є отвори для шнурків). Так от, якщо «язичок» з союзкой цільнокроєна — це дербі. Якщо відрізний — оксфорди.
- Яхтові туфлі / Boat shoes — або «топ-сайдеры» (за назвою марки-творця — Sperry Top-Sider). Біла підошва з малюнків у вигляді хвиль — вірний спосіб не забруднити білі деталі судна слідами від темної гуми, і в той же час — надійність зчеплення з палубою. Створені в 1935 році, ці туфлі полюбилися не тільки для яхтингу, але і для повсякденного життя.
- Лофери / Ледарів — туфлі для розкішного життя (від англ. loafer — нероба) зовні схожі на мокасини, але забезпечені твердою підошвою і каблуком. Бувають з пензликами або з ромбовидної прорізом — пенні-лофери. Лофери з білими шкарпетками стали візитною карткою Майкла Джексона (Michael Jackson).
- Мокасини / Moccasins — фірмове взуття північноамериканських народів. Виконана з м’якої шкіри та складається з двох деталей, ніж обумовлено ідеальне облягання ступні. Сьогодні їх використовують автомобілісти — The Original Car Shoe. Найвідоміші мокасини — без сумніву Gucci. І tod’s, звичайно.
- Броги / Brogues — Фермери-скотарі Ірландії проколювали свої черевики спеціальним шилом, щоб крізь дірочки швидше випаровувалася зібрана в полях вода. Тепер так називається вся взуття з перфорацією.
- Слиперы / Slippers — По суті слиперы – всього лише домашні тапочки, які одягали британські аристократи (тільки чоловіки) XIX століття. Назва походить від англійського to slip – ковзати (натертою паркету або м’якому килиму). Саме для цього одягав свої тапочки-слиперы принц Альберт. Спеціально за його указом слиперы стали виготовляти з оксамиту з підкладкою з шовку з вишивкою золотими нитками на миску.
- Монки / Monks — Вид взуття, в якій відсутня шнурівка, але при цьому вона забезпечена однією або двома пряжками. Монки з англійської перекладається як «чернечі ремінці» із-за схожості пряжок з кріпленням на взуття ченців.

- Гумові чоботи / Wellington boots — відомі всім з дитинства чоботи для ходіння по калюжах в школу і по лісі за грибами.
- Челсі / Chelsea — “Челсі” — це черевики зі шкіри заввишки до кісточки з трохи загостреним округленим миском. Важливим елементом цього виду взуття є еластичні вставки, завдяки яким їх можна швидко знімати і одягати, не витрачаючи час на шнурки і блискавки. Історія замовчує достеменне походження назви, нам залишається тільки здогадуватися про зв’язок з однойменною лондонським районом.
- Літа / Litas — «Lita більше, ніж просто взуття — це відчуття сили. Якщо шок і був, то тільки перші 5 хвилин, а тепер це моя улюблена щоденна взуття. Складно повірити, що на них можна ходити? Та я навіть бігаю, танцюю і витримую багатогодинний шопінг!» – пише блондинка-fashion-блогер. Ну от якось так. Більше додати нічого.
- Тімберленди / Timberland boots — не відноситься до числа модних будинків з віковою історією і не представлений на тижнях високої моди в Мілані чи Парижі. Тим не менш візитну картку марки — жовті черевики — можна побачити в Британському музеї дизайну і в одному з найдорожчих магазинів світу — лондонському Selfridges.
- Снікерси на платформі / Platform sneakers — Вперше на танкетку снікерси «підняла» дизайнер Ізабель Маран, і вони перестали бути взуттям для походів по магазинах і для вигулу собак. На мій погляд, цей вид взуття – формений мутант, підхоплений масовою культурою з спотвореним глобалізацією мисленням.
- «Ботфорти» / Чоботи-панчохи / Thigh high boots — в таких ходила героїня Джулії Робертс (Julia Roberts) у відомому фільмі про звичаї Голлівудського бульвару. Гордо виживши в 90-ті ця взуття назавжди залишиться в нашій пам’яті в альбомі «Тетяна Овсієнко. Краще».

- Шпилька / Stilletos — Конструктивно представляють собою тонкий металевий стрижень, в оболонці пластмаси або обтягнутий шкірою, і без оболонки — які називають шпилька-стилет. Була винайдена в 1950 році італійським модельєром Сальваторе Феррагамо (Salvatore Ferragamo) в якості опори для каблука він запропонував довгий сталевий стрижень-стилет.
- «Котячий» каблук / Kitten heel — Це акуратна взуття на невисокому каблуці від 2,5 до 5 см, пік популярності якої припав на 50-60-ті роки минулого століття. Спочатку така взуття створювалася для юних дівчат-підлітків: високі підбори вважалося дозволеним носити тільки дорослим дівчатам.
- Туфлі-човники / Pumps — Відкриті туфлі без ремінця і застібки. Туфлі-човники беруть свій початок від простих плоских туфель без каблуків для чоловіків, їх носили переважно слуги (XV століття). Ці туфлі називалися pompes (від чого і сталося «pumps» – так в англійській мові сьогодні називаються туфлі-човники).
- Туфлі без бокових частин / d’orsay — Тільки шкарпеткова частина і п’яткова. Фасон «д’орсе» (по-російськи його можна сміливо називати деленками) отримав цю назву за прізвищем знаменитого чепуруна графа Альфреда Д’орсе.
- Туфлі з ремінцем на кісточці / Ankle straps — Туфлі з ремінцем на кісточці.
- Туфлі з т-подібним з’єднанням ремінців / T-straps — Ремінець, що йде від носка туфлі зустрічається з ремінцем, обхоплюють кісточки, під прямим кутом. У вигляді букви Т.
- Платформа / Platform — Туфлі з надбудовою: «Це щоб тебе краще бачити». Походження сягає корінням у вуличні нечистоти середньовіччя, коли без платформи вийшов — мокрі шкарпетки.